Oddych

“Žiadne množstvo peňazí alebo úspech nemôže nahradiť čas strávený s rodinou.”
Foto: Jozef Klein

Bohaté možnosti oddychu a rodinného vyžitia

Slovensko ponúka veľké množstvo alternatív na oddych a voľný čas pre všetky skupiny ľudí, hlavne rodiny s deťmi. Keďže krajina má bohaté prírodné bohatstvo, väčšina možností na relax súvisí s prírodou. 
 
Jazerných plôch, ktoré vznikli prirodzeným spôsobom, je na Slovensku veľmi málo. Najmä z tohto dôvodu sa vybudovalo mnoho vodných nádrží a vodných diel. Ich hlavné funkcie sú síce praktické, no v letných mesiacoch slúžia taktiež na rekreáciu, kúpanie a vodné športy. Jednou z výnimočností Slovenska je veľký výskyt minerálnych prameňov, vďaka čomu sa tu nachádza viacero obľúbených kúpeľov a v posledných rokoch na Slovensku vyrástlo veľké množstvo aqua parkov, ktoré ocenia hlavne rodiny s malými deťmi.
 
Ďalšími vyhľadávanými možnosťami na oddych a voľný čas sú vychádzky v národných parkoch, športy ako golf, člnkovanie, splav riek a taktiež pozorovanie rastlinnej a živočíšnej ríše. Na Slovensku sa nachádzajú štyri zoologické záhrady, no deti môžu prísť do kontaktu so zvieratami taktiež na rôznych rančoch a farmách.
 

Oddych
Oddych

Nájdených 30 miest z 37

Reset filter